Skip links

Porselen Laminate Veneer

Porselen lamina diş kaplamaları, dişlerin görünümünü iyileştirmek için ön yüzeylerine yapıştırılan ince porselen kabuklardır. Diş rengini, şeklini veya hizalamasını düzeltmek isteyen hastalar için popüler bir kozmetik diş hekimliği seçeneğidir.

Porselen lamina diş kaplamaları her hasta için özel olarak üretilir ve işlem genellikle iki randevu gerektirir. İlk randevuda, dişlerin yüzeyinden az miktarda mine çıkarılarak hazırlanır. Dişlerin izlenimleri alınır ve kaplamaların oluşturulduğu bir diş laboratuvarına gönderilir. İkinci randevuda, kaplamalar özel bir yapıştırıcı kullanılarak dişlere yapıştırılır.

Porselen lamina diş kaplamaları dayanıklı ve uzun ömürlü bir kozmetik diş hekimliği çözümüdür. Lekelenmeye karşı dirençlidirler ve dişlerin doğal görünümünü taklit etmek için tasarlanmışlardır. Doğru bakım ile porselen kaplamalar 10-15 yıl kadar sürebilirler.

Porselen lamina diş kaplamaları, lekeli veya renksiz dişler, çatlak veya kırık dişler ve hafifçe eğri veya hizalanmayan dişleri düzeltmek için kullanılabilirler. Doğal görünümlü, ışıltılı bir gülümseme elde etmek isteyen hastalar arasında popüler bir seçenektir.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Porselen lamine kaplamalar, görünümlerini iyileştirmek için dişlerin ön tarafına yapıştırılan ince porselen kabuklardır.

Porselen laminate veneerler her hastaya özel olarak hazırlanır ve diş yüzeyinden az miktarda mine kaldırılarak veneerin özel bir yapıştırıcı ile yerine yapıştırılmasıyla uygulanır.

Porselen laminat kaplamalar, lekeli veya rengi solmuş dişler, yontulmuş veya kırık dişler ve hafif çarpık veya yanlış hizalanmış dişler dahil olmak üzere çeşitli kozmetik diş sorunlarını gidermek için kullanılabilir.

Uygun bakım ile porselen laminate veneerler 10-15 yıla kadar dayanabilir.

Porselen laminate veneerler lekelenmeye karşı dayanıklıdır ve zamanla doğal görünümünü korumak için tasarlanmıştır.

Porselen laminat kaplama alma süreci tipik olarak iki randevu içerir ve tamamlanması birkaç hafta sürebilir.

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanır.