Skip links

Tam Seramik Restorasyonlar

Tüm-seramik diş restorasyonları, seramik ya da porselen restorasyonlar olarak da bilinen, hasarlı dişleri tamir etmek ya da değiştirmek için kullanılan bir diş protez tipidir. Tamamen yüksek dayanımlı seramik malzemeden yapılmış olmaları, geleneksel metal bazlı restorasyonlara kıyasla birçok avantaj sunar. Bu restorasyonlar çatlamış, çizilmiş ya da renkleri bozulmuş dişlerin yanı sıra eksik dişlerin tedavisinde kullanılabilir.

Tüm-seramik restorasyonların en büyük avantajlarından biri, estetik açıdan çok başarılı olmalarıdır. Doğal dişlerin rengini, geçirgenliğini ve dokusunu çok iyi taklit ederek, çevreleyen dişlerden neredeyse ayırt edilemez hale getirirler. Ayrıca bazı hastalarda diş eti çizgisinde hoş olmayan gri hatlara veya alerjik reaksiyonlara neden olabilen metal bileşenleri içermezler.

Tüm-seramik restorasyonların bir diğer avantajı, sağlam ve dayanıklı olmalarıdır. Doğru bakım ile uzun yıllar dayanabilirler, hasarlı dişleri tamir etmek için uzun vadeli ve maliyet etkin bir seçenek sunarlar. Ayrıca aşınmaya ve lekelenmeye karşı son derece dirençlidirler ve normal ısırma ve çiğneme kuvvetlerini karşılayabilirler.

Tüm-seramik restorasyonlar, optimal sonuçlar elde etmek için dikkatli planlama ve hassasiyet gerektirir. Diş hekiminiz, diş sağlığı ihtiyaçlarınızı dikkatle değerlendirecek ve benzersiz ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz dikkate alınarak özel bir tedavi planı geliştirecektir. Ayrıca etkilenen dişi ya da dişleri hassas bir şekilde hazırlayacaklar, böylece doğru bir uyum ve optimal bağlanma sağlanacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Tam Seramik Diş Restorasyonları, tamamen seramik malzemelerden yapılmış diş kronları, inleyler, onleyler ve kaplamalardır. Doğal dişlerin fonksiyon ve estetiğini eski haline getirmek için tasarlanmıştır.

Tam Seramik Diş Restorasyonları, doğal görünümleri, biyouyumlulukları ve dayanıklılıkları dahil olmak üzere geleneksel restorasyonlara göre çeşitli avantajlara sahiptir. Ayrıca metal alerjisi veya hassasiyeti riskini ortadan kaldıran herhangi bir metal içermezler.

Diş restorasyonuna ihtiyaç duyan herkes Tam Seramik Diş Restorasyonları için aday olabilir. Özellikle metal alerjisi olan veya doğal görünümlü bir restorasyon arayan hastalar için önerilir.

Tam Seramik Diş Restorasyonları tipik olarak, hassas tasarım ve üretime izin veren CAD/CAM teknolojisi kullanılarak yapılır. Restorasyon, hastanın dişlerinin dijital taraması kullanılarak oluşturulur ve ardından bir seramik malzeme bloğundan frezelenir.

Evet, Tam Seramik Diş Restorasyonları son derece dayanıklıdır ve uygun özen ve bakım ile uzun yıllar dayanabilir. Günlük kullanımın normal aşınma ve yıpranmasına dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Tam Seramik Diş Restorasyonları, azı dişleri ve küçük azı dişleri dahil olmak üzere ağızdaki herhangi bir dişi restore etmek için kullanılabilir. Özellikle gülümserken görünen ön dişlerin restorasyonu için tavsiye edilirler.

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanır.